Dje KB Don Bosko luajti ndeshjen e radhës në kuadër të IP Ligës së Dytë të Kosovës. Klubi ynë u përball me ekipin nga Obiliqi AS-Kastrioti.

Edhe këtë ndeshje ekipi ynë e fitoi me lehtësi me 13 pikë dallim.

Vlen të theksohet që kësaj radhe trajneri Valentin Spaqi arriti që t’i inkuadroi të gjithë lojtarët në lojë ku secili prej tyre dha maksimumin nga vetja.

Me këtë fitore klubi ynë e përforcoi vendin e dytë dhe garon fuqishëm për kualifikim direkt ne ligën e parë.

KB As-Kastrioti 72 : 85 KB Don Bosko


Category: KLUBI I BASKETBOLLIT

Publikuar më: 19/03/2018