Postime ngagegaj

Nuk ka komente

Monday,
14 Jan 2019
11:56 PM
NJOFTIM PËR TAKIM ME PRINDËR
Prindër të dashur, ju njoftojmë se takimi më prindër të klasave të 10-ta, 11-ta dhe 12-ta do të mbahet të enjten më datë 17 janar 2019 në orën 17:00. Në këtë takim do të dis

Nuk ka komente

Friday,
11 Jan 2019
8:21 PM
NJOFTIM PËR FILLIMIN E GJYSËMVJETORIT TË DYTË
QSE “Don Bosko” në Prishtinë, njofton të gjithë nxënësit se dita e parë e fillimit të gjysëmvjetorit të dytë është e hënë 14 janar 2019. Kjo datë e fillimit të gjysëmvj

Nuk ka komente

Friday,
28 Dec 2018
7:32 PM
BABADIMRI VIZITOI NXËNËSIT E SHKOLLËS FILLORE
Sot, në ditën e fundit të gjysëmvjetorit të parë, në prag të festës së vitit të ri, nxënësit e shkollës fillore i vizitoi një person shumë i dashur për ta. Ata i vizitoi bab

Nuk ka komente

Monday,
24 Dec 2018
1:44 PM
GËZUAR KRISHTLINDJEN DHE VITIN E RI
*Me rastin e Festës së Krishtlindjes dhe të Vitit të Ri, drejtori dhe bashkësia saleziane e Prishtinës, uron nga zemra të gjithë nxënësit, mësimdhënësit dhe miqët e “Don

Nuk ka komente

Friday,
21 Dec 2018
3:05 PM
NJOFTIM PËR ANULIM TË SHËTITJES NË PREVALLË
Njoftojmë të gjithë prindërit se anulohet shëtitja e cila ishte paraparë të zhvillohet nesër më datë 22 dhjetor 2018, në Prevallë. Arsyeja e anulimit është shkaku i organizimev

Nuk ka komente

Thursday,
20 Dec 2018
2:32 PM
DATA TË RËNDËSISHME – NJOFTIM
Prindër të dashur, më poshtë i gjeni datat me rëndësi deri në përfundim të gjysëmvjetorit të parë. Më datë, 22 dhjetor 2018, organizohet shëtitje njëditore për të gjithë

Nuk ka komente

Tuesday,
18 Dec 2018
11:47 PM
KB DON BOSKO ARRIN TË FITOJ EDHE KUNDËR EKIPEVE TË SUPERLIGËS
Sot në palestrën Karagaq në Pejë, është zhvilluar raundi i IV i kupës së Kosovës në basketboll ku ekipi ynë KB Don Bosko luajti kundër KB Borea. Ekipi ynë me një lojë të mrek

Nuk ka komente

Friday,
14 Dec 2018
5:35 PM
JAVA E SOLIDARITETIT, “ME DASHURI PËR BAMIRËSI”
Tashmë çdo vit në Qendrën tonë është bërë traditë organizimi i Javës së  Solidaritetit së bashku me nxënësit tanë. Javë kjo kur nxënësit tanë organizohen të përgatisin

Nuk ka komente

Wednesday,
28 Nov 2018
10:33 AM
GËZUAR 28 NËNTORIN NGA Q.S.E “DON BOSKO”
Qendra Social Edukative “Don Bosko” në Prishtinë, ua uron festen e Flamurit të gjithë nxënësve, mësimdhënësve, prindërve dhe mbarë shqiptarëve! Nëntori historikisht për Shq

Nuk ka komente

Tuesday,
27 Nov 2018
10:01 PM
FESTA E 28 NËNTORIT NË SHFMU “DON BOSKO”
Shkolla Fillore dhe e Mesme e Ulët, respektivisht nxënësit e klasëve IV/A dhe IV/B, me ndihmën e mësueseve të tyre dhe mbështetjen maksimale të të gjithë shkollës, kishin organiz

Nuk ka komente

Tuesday,
27 Nov 2018
9:57 PM
FESTA E 28 NËNTORIT, NË SHML “DON BOSKO” – PRISHTINË
Për nder të festës së 28 nëntorit nxënësit e SHML “Don Bosko” organizuan një program modest, por mjaft domethënës. Në program u përfshi ngritja e flamurit, në nder të nento

Nuk ka komente

Monday,
26 Nov 2018
7:58 PM
LOJË MIQËSORE PËR NDERË TË FESTËS SË 28 NËNTORIT
Festat e nëntorit sapo kanë filluar, andaj Qendra jonë si gjithmonë edhe tani organizon shumë ngjarje për nderë të 28 Nëntorit. Në kuadër të organizimeve të ndryshme, sot, komis

Nuk ka komente

Tuesday,
20 Nov 2018
7:24 PM
PREZANTIM NGA ORGANIZATA “BËHU ZËRI IM”
Në kuadër te fushatës “Bëhu Zëri Im”, të premten më datë 16 nëntor 2018, u mbajt ligjëratë në Qendrën Social-Edukative “Don Bosko” në Prishtinë me nxënës t

Nuk ka komente

Tuesday,
13 Nov 2018
4:19 PM
PREZANTIM NGA PËRFAQËSUESI I UNICEF
Sot në shkollën tonë u bë një prezantim nga përfaqësuesi i UNICEF me temën PODIUM. Ky prezantim kishte për qëllim që të rinjtë tanë t’i njoftoj dhe t’i vetëdijësojë për

Nuk ka komente

Sunday,
11 Nov 2018
8:55 PM
SHËTITJE NJË DITORE NË BOGË TË RUGOVËS
Më 10 nëntor 2018, edhe pse ditë e shtunë, oborri i shkollës po buçiste nga zërat e nxënësve tanë, të cilët me padurim po prisnin të niseshin në rrugëtimin e tyre drejtë Bog

Nuk ka komente

Saturday,
10 Nov 2018
9:37 AM
NGJITJA (SPLICING) E FIJEVE OPTIKE – PRAKTIKË NGA NXËNËSIT TANË
Gjatë kësaj jave, nxënësit e Informatikës dhe Telekomunikacionit, patën mundësi të praktikojnë ngjitjen (splicing) e fijeve optike. Kjo praktikë u mundësua nga z. Fatos Krasniqi,

Nuk ka komente

Tuesday,
06 Nov 2018
1:19 PM
TAKIMET ME PRINDËR
Gjatë javës së parë të nëntorit, qendra jonë organizoi mbledhjet me prindër duke vlerësuar kështu mbarëvajtjen e procesit mësimor nxënësve tanë gjatë këtyre dy muajve. Me da

Nuk ka komente

Wednesday,
31 Oct 2018
3:46 PM
TAKIMET ME PRINDËR – RIKUJTIM
Të dashur prindër, Siç edhe i keni parë në website, takimet me prindër janë aranzhuar për këtë jave dhe javën tjetër sipas datave të shënuara më poshtë: Më datë 1 nëntor 2

Nuk ka komente

Tuesday,
30 Oct 2018
10:15 PM
INAUGUROHET OBJEKTI I RI I SHKOLLËS FILLORE DHE E MESME E ULËT “DON BOSKO”
Sot, me një ceremoni madhështore të përgatitur nga nxënësit dhe mësimdhënësit, u bë inaugurimi i objektit të ri të Shkollës Fillore dhe të Mesme te Ulët. Dita e sotme ishte nj

Nuk ka komente

Monday,
29 Oct 2018
11:36 AM
SEMINARI DYDITOR I MËSIMDHËNËSVE TË QENDRAVE “DON BOSKO”
Gjatë këtij vikendi, më datat 26 dhe 27 tetor 2018, u organizua seminari dyditor për të gjithë mësimdhënësit e qendrave Saleziane në Kosovë e Shqipëri. Këtë vit nikoqir i këti

Nuk ka komente

Thursday,
25 Oct 2018
8:40 PM
KB DON BOSKO S’KA TË NDALUR
Sot, në praninë e afro një mijë shikuesve, klubi ynë arriti fitoren e tretë radhazi në kuadër të e Art Motion Ligës së Parë në basketboll. Derbi i xhiros së tretë ishte rezerv

Nuk ka komente

Wednesday,
24 Oct 2018
3:02 PM
NJOFTIM PËR PRINDËR
Të nderuar prindër, Ju njoftojmë se me datë 26 tetor 2018, të gjithë nxënësit e SHFMU do të lirohen nga procesi mësimor në orën 13:00. Kjo për shkak të organizimit të përvjet

Nuk ka komente

Sunday,
21 Oct 2018
4:45 PM
KB DON BOSKO VAZHDON ME FITORE
Sot, në derbin e javës së dytë në kuadër të Art Motion Ligës së Parë të Kosovës në Basketboll në mes të KB Prishtina e Re dhe KB Don Bosko, fitore shënoi klubi ynë. Ishte kj

Nuk ka komente

Saturday,
13 Oct 2018
8:51 PM
KB DON BOSKO NIS KAMPIONATIN ME FITORE BINDËSE
Sot KB Don Bosko, luajti ndeshjen e parë në kuadër të Art Motion Ligës së Parë të Kosovës në basketboll. Klubi ynë, sot përballë kishte njërin ndër ekipet favorite të këtij

Nuk ka komente

Thursday,
11 Oct 2018
1:25 PM
TË SHTUNËN FILLON KAMPIONATI I KOSOVËS NË BASKETBOLL
Të dashur tifozë të KB Don Bosko, të shtunën fillon kampionati i Kosovës në basketboll. Këtë vit KB Don Bosko garon në Art Motion  ligën e parë të Kosovës. Këtë të shtunë

Nuk ka komente

Monday,
24 Sep 2018
11:01 AM
PUSHO NË PAQE ERMIRA ILIR HAJDARAJ (25.7.2011 – 23.9.2018)
Sot shkolla jonë nuk filloi ditën sikur ditëve tjera. Kjo ditë ishte e zymtë kur morëm lajmin se tragjikisht kishte ndërruar jetë nxënësja jonë Ermira Ilir Hajdaraj (25.7.2011 –

Nuk ka komente

Thursday,
20 Sep 2018
6:03 PM
VIZITË NGA PËRFAQËSUESI I ORGANIZATËS RENOVABIS
Sot për vizitë në qendrën tonë ishte përfaqësuesi i organizatës kishtare Renovabis, Martin Lenz, organizatë e cila e financon ndërtimin e Shkollës Fillore dhe te Mesme te Ulët. Q

Nuk ka komente

Monday,
10 Sep 2018
3:10 PM
VIZITË ZYRTARE E KOMANDANTIT TË KFOR-it NË SHKOLLËN TONË
Sot komandanti i KFOR-it gjeneral Salvatore Cuoci beri një vizitë zyrtare në QSE “Don Bosko” në Prishtinë. Ai u prit nga drejtori i qendrës Don Izidor Lukic, zv. drejtori Don Tom

Nuk ka komente

Thursday,
30 Aug 2018
8:29 PM
TAKIM ME NXËNËS DHE PRINDËR TË KLASAVE TË PARA
Sot shkolla jonë pati kënaqësinë t’i pret më të dashurit tanë, nxënësit e klasës së parë. Pritja për ta ishte më e veçantë sepse ata për herë të parë uleshin në bankat

Nuk ka komente

Wednesday,
29 Aug 2018
11:22 AM
TAKIM ME NXËNËS DHE PRINDËR TË SHKOLLËS SË MESME TË LARTË
Me datat 28 dhe 29 gusht 2018, u mbajt takimi me nxënës dhe prindër të klasave të X, XI dhe XII. Ky takim kishte për qellim njoftimin e nxënësve dhe prindërve me planprogramin e vit
Duke shfaqur 30346